22 Temmuz 2024 Pazartesi
Arduino ProjeleriToprakAkademi, Nedir? Nasıl Yapılır?

Arduino Öğrenmek İçin PDF Kitaplar

72.8kviews

Merhaba arkadaşlar Elektrik Elektronik ile uğraşan ilgisi olan bir çok kişi arduino ile de ilgilenmek, devreler yapmak istemiştir. Bu yönde isteği olupta arduino öğrenebilecekleri kaynak bulamayanlar, kendini geliştirmek isteyenler için son derece yararlı olduğunu düşündüğüm kitaplar paylaşmak istedim. Bu kitaplar internet ortamında da yer aldığı için buradan da yayınlamakta bir sıkıntı görmedim. İnternette farklı yerlerde dağıtılan bu üç kitabı pdf olarak bilgisayarınıza tabletinize telefonunuza indirip inceleyebilir kendi projelerinizi yapmakta kullanabilirsiniz.

arduino pdf kitap

İlk kitabımız; Akademikport’un Arduino başlangıç projeleri kitabı. Bu kitapta arduino bütün donanımları ile ele alınarak hangi parçanın ne işe yaradığını, neler yapılabileceğinin anlatıldığı çok güzel bir kaynaktır. Kitapta genel olarak dijital ve analog işlemler ve seri port işlemlerini bulabilirsiniz.

Kitabı indirmek için tıklayınız. 1.Kısım2. Kısım

İkinci kitabımızHasbi Sevinç’in “Temel Elektronik ve Arduino” kitabı. Bu kitapta arduinonun komutları ve bu komutlar ile yapılabilecek işlemler detaylı bir şekilde aktarılmıştır. Ayrıca kitapta yer alan temel elektronik bilgileri ile de bu yöndeki eksiklerinizi kapatabilir, kendi arduino projelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.


Kitabı indirmek için tıklayınız.

Üçüncü kitabımız ise Uğur Demir’in “Arduino Programlama Kitabı” Bu kitapta arduino’nun tüm komutlarını ve çalışma mantığını bulabilir; ayrıca Arduino’nun tüm haberleşme özellikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kitapta kolay anlaşılabilir arduino şemaları bulunmaktadır.

Kitabı indirmek için tıklayınız.

8 Comments

  1. abi şimdi ben meslek lisesinden mezun oldum az çok arduino bilgim var az çok dediğim yani led 1 yansın led 3 sönsün gibi , şimdi ben hangi kitaptan başlamam lazım cevaplarsan sevinirim teşekkürler.

    1. Merhabalar Furkan,
      Ne kadar bilgin var bilmiyorum ama aaz çok bilgim var diyorsan ilk kitapla projelerle başlarsın,bildiklerimi pekişteriyim dersen 3.kitapta programlama dili ile anlatılmış ona bakabilirsin.Sana kalmış.

  2. hoca selamlar 4006 TÜBİTAK için projemiz olan “Labirent çözen robot” için hangi kitabı kullanmalıyız cevap verirseniz sevinirim iyi günler 🙂 …

  3. merhaba, arduino ile ldr sensör kullanarak servo motora yön vermek için yaptığım proje, arduino usb ile bilgisayara bağlı iken sorunsuz çalışıyor, ancak usb yi çıkarıp başka bir güç kaynağına geçtiğimde, çalışmıyor, rx ve L ledleri sürekli yanıp sönmeye başlıyor.sorunun çözümüne yardımcı olabilirmisiniz. teşekkürler

Leave a Response

ekurt
Tecrübelerini ve bildiklerini kendine saklamayan, iyi bir eğitimci olmaya çalışan Mühendis...